foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

header — kopia

logo bip

logo bip

W terminie 15-28.10.2018 r. odbyłam szkolenie językowe na Malcie. Mieszkałam w szkole językowej ,,Sprachcaffe" w miejscowości St. Julians. Codziennie do południa uczestniczyłam w zajęciach w dwunastoosobowej grupie na poziomie B2, a po południu na poziomie C1. Obie grupy były wielokulturowe, byłam jedynym Polakiem w tychże grupach. Szkolenie zagraniczne stworzyło możliwość porozumiewania się tylko w języku angielskim nie tylko w podczas szkolenia, ale przez cały pobyt. Poznałam wielu ciekawych ludzi, zwyczaje z różnych części świata. Mieszkanie dzieliłam z dziewczyną z Chin oraz Niemiec, a w pokoju mieszkałam z Japonką.  Pobyt za granicą umożliwił mi zwiedzenie Malty, a także malowniczych wysp takich jak Gozo i Comino.
Bardzo cieszę się, że dzięki funduszom unijnym programu ,,POWER - MOBILNOŚĆ KADRY" miałam okazję przeżyć edukacyjną wspaniłą przygodę, szkoła wierzy, że uda się ponownie zorganizować wyjazdy szkoleniowe, gdyż z pewnością będzie na nie aplikować.

Anna Stencel

POWER

Po raz pierwszy w historii szkoły Zespół Szkół im. Mjr H. Sucharskiego będzie realizował projekt unijny. Szkoła w Osieku otrzymała dofinansowanie z Funduszy Europejskich z programu POWER - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, na zasadach programu Erasmus+. „Otwartość i integracja”

Celem projektu jest podniesienie umiejętności językowych nauczycieli szkoły, włączenie nowoczesnych metod nauczania do pracy z uczniami, rozpoczęcie współpracy z zagranicznymi partnerami o podobnym profilu kształcenia oraz promocja integracji, tolerancji i wielokulturowości.

Dofinansowanie projektu z UE wynosi: 135 053,79 PLN

Długość trwania projektu: 15.09.2018-14.09.2020 rok (24 miesiące)

Główna metoda realizacji założonych celów: udział nauczycieli z naszej szkoły w zagranicznych szkoleniach i kursach. Zaplanowanych jest 11 mobilności do następujących krajów: Malta, Zjednoczone Królestwo, Irlandia oraz Włochy.

Pierwsza mobilność - Pani Anna Stencel 15.10.2018r.

Zachęcamy do śledzenia zakładki POWER.

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. H. Sucharskeigo w Osieku nad Wisła Rights Reserved.