foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

header — kopia

logo bip

logo bip

Od 25 listopada (tj. poniedziałku) wraz z wolontariuszami i koordynatorem Panią Agnieszką Woźny przyłączyliśmy się do Szlachetnej Paczki - mamy wybraną rodzinę i bardzo prosimy wszystkich, którzy wyrażają chęć pomocy, o wsparcie. Wszystkie rzeczy można przekazywać Pani woźnej w szkole, która przekaże wolontariuszom.

Zbiórka będzie trwała do 5 grudnia(czwartek).

Pragniemy jeszcze nadmienić, że taka rodzina do Szlachetnej Paczki może przystąpić tylko raz.
Proszę przeczytać sobie poniższą informację o tej rodzinie i zapoznać się z tym czego najbardziej potrzebują.


BARDZO DZIĘKUJEMY ZA POMOC WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI:)

 

logo paczka

 

SZLACHETNA PACZKA

Pani Joanna kiedyś jako młoda osoba wiodła normalne życie. Nawet gdy zdiagnozowano u niej SM nie poddała się. Pracowała na produkcji. Gdy rozpadło się jej małżeństwo z powodu nadużywania alkoholu przez męża dzielnie radziła sobie sama. Wówczas dowiedziała się o drugiej ciąży, gdzie na czas jej trwania szpital był domem kobiety, a dom odwiedzała sporadycznie. Wszystko po to by urodzić zdrową córkę. Wówczas przerwała pracę. Monika urodziła się zdrową dziewczynką, gdy miała cztery lata zdiagnozowano u niej astygmatyzm, u pani Joanny doszła jaskra. Dziewczynka ma 12 lat. Wydatki rodziny na opłaty i leki to 600 zł na życie zostaje 487 zł na jedną osobę.

Pani Joanna i Monika są z sobą bardzo z zżyte. Monika jest mocno wycofana z otoczenia i bardzo zamknięta w sobie. Po bliższym poznaniu okazuje się iż potrafi się uśmiechać, choć robi to mało odważnie. Uwielbia pisać powieści i uczyć się języka angielskiego. Pani Joanna uwielbia pomagać córce w obowiązkach szkolnych. Jedynymi marzeniami kobiety jest to by móc znów poczuć jak to jest żyć bez bólu i by Monika ukończyła dobrą szkołę by nie musiała tak, jak to mówi, żyć ubogo. Są dni, gdzie mama z córką chodzą na spacery, oczywiście jeżeli choroba Pani Joanny tego dnia na to pozwala. Bardzo lubią spędzać wspólnie czas na powietrzu.

 

Herbata, Kawa
Olej, Ryż , Dżem
Warzywa w puszkach, Mąka
Konserwy rybne, Cukier
Makaron, Konserwy mięsne, Kasza
Wędlina hermetycznie pakowana, ser żółty
kakao, mleko, kisiel, budyń, płatki na mleko
Proszek do prania, Mydło / żel myjący
Płyn do płukania, Szampon,
Szczoteczka do zębów
Płyny czyszczące, Pasta do zębów
Płyn do mycia naczyń
Monika: Bluzka (Przejściowe)
Rozmiar: XL, Uwagi: Stonowane kolory
Monika: Koszulka / t-shirt (Przejściowe)
Rozmiar: XL,
Monika: Spodnie (Przejściowe)
Rozmiar: XL, Uwagi: Dżinsy
Joanna: Sweter (Przejściowe)
Rozmiar: L,
Joanna: Spodnie (Przejściowe)
Rozmiar: L, Uwagi: Sportowe
Monika: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 38, Uwagi: Do kolana, na płaskim, gładkie, czarne na suwak
Monika: Adidasy
Rozmiar: 38, Uwagi: Za kostkę , czarne
Zeszyty, Papier kolorowy,
Bloki , Nożyczki, Klej, Przybory do pisania
Farbki
Plecak
Kołdra
Ręczniki
Koc
Poduszka
Obuwie
Płyta indukcyjna dwupalnikowa
Dwa fotele jedno osobowe do spania
Firany, zasłony
Pościel (poszwy, prześcieradło)
Drzwi wejściowe prawe 90 cm
Joanna: Wizyta u fryzjera
Monika: Duży zegarek tarczowy

 

-Agnieszka Woźny
-Anna Melkowska
-Katarzyna Tofil

Copyright © 2020 Zespół Szkół im. H. Sucharskeigo w Osieku nad Wisła Rights Reserved.