foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

header — kopia

logo bip

logo bip

W bieżącym roku szkolnym w ramach współpracy w zakresie profilaktyki uzależnień zaprosiliśmy do naszej placówki pana Dobromira Mak Makowskiego, który przeprowadził spotkanie z młodzieżą pod hasłem RAPPEDAGOGIA oraz zajęcia dla rodziców i nauczycieli pt. "Podwójne życie nastolatka”.

Profilaktyka to systematyczna i kompleksowa strategia działań wobec ryzykownych zachowań wśród dzieci i młodzieży. Realizując je, zaproponowaliśmy naszym uczniom warsztaty oparte na muzyce hip- hop, które inspirowane były elementami profilaktyki przeplatanymi życiowymi doświadczeniami Dobromira Mak Makowskiego. Twórca RAPPEDAGOGII zaprezentował młodzieży destrukcyjne skutki korzystania z używek, a także wskazał na pozytywne aspekty muzyki rap, która – pod warunkiem, że jest pozbawiona wulgaryzmów i negatywnych, godzących w innych tekstów - może nieść wartościowe przesłanie.

Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w, przygotowanych przez nauczycieli, kreatywnych warsztatach, które pokazały, że istnieją inne, alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Każdy z uczestników miał do wyboru następujące warsztaty: taneczne, gier planszowych, muzyczne, filcowania i projektowania. Jako podsumowanie wspólnych dokonań uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety i prezenty.

Część dedykowana rodzicom i nauczycielom była ciekawą i pouczającą lekcją dotyczącą zagrożeń czyhających na młodych ludzi w ich środowisku, a także w sieci. Otrzymaliśmy konkretną porcję wiedzy na temat rozmiarów niebezpieczeństwa, co zmotywowało wszystkich (zarówno rodziców, jak i nauczycieli) do wzmożenia uwagi i kontroli aktywności młodzieży w czasie wolnym.

Organizacja tak spektakularnego przedsięwzięcia była możliwa dzięki życzliwemu patronatowi Wójta Gminy Obrowo. pana Andrzeja Wieczyńskiego i funduszom pozyskanym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. H. Sucharskeigo w Osieku nad Wisła Rights Reserved.